Maxi Traction

Maxi Traction

  • Stworzone do ciągników o dużej mocy, kombajnów i żniwiarek
  • Podwyższone indeksy nośności i prędkości
  • Doskonała trakcja, samooczyszczanie się i komfort prowadzenia
  • Długa żywotność opony i równomierne zużywanie się bieżnika

Korzyści dla Klienta

Najedź na ikonę aby zobaczyć opis


Zredukowane ubijanie gleby

Stworzony na nowo karkas charakteryzujący się większym stopniem ugięcia, gwrantuje większą powierzchnię styku opony z podłożem a tym samym niższy nacisk na glebę. Ten niższy nacisk pozwala na uzyskanie lepszego wzrostu roślin i wyższe plony przekładające się na wyższy zysk.


Większa oszczędność paliwa

Lepsza przyczepność dzięki doskonałym właściwościom samooczyszczania się bieżnika pozwala na efektywniejszą pracę na polu i oszczędność czasu i paliwa.


Oszczędzaj czas na polu

Opony rolnicze Firestone zostały stworzone aby wspomóc efektywne rolnictwo.Doskonała trakcja i samooczyszczanie się bieżnika wraz z możliwością przenoszenia cięższego osprzętu lub ładunku przekładają się na znaczące oszczędności czasu. Indeks prędkości D/E pozwala na jazdę po drogach z wyższą prędkością co również pozwala na dodatkową jego oszczędność


Doskonałe prowadzenie na drodze i komfort

Dzięki optymalizacji budowy klocków i rzeźby bieżnika, opony Firestone charakteryzują się większą przyczepnością na polu i lepszym prowadzeniem na drodze. Użytkownik może być pewny idealnej precyzji kierowania i hamowania. Zoptymalizowana budowa karkasu zapewnia lepsze własności tłumiące, przez co do użytkownika dochodzi zdecydowanie mniej drgań i hałasu drogowego.


Długie i równomierne zużywanie się bieznika

Mieszanka i konstrukcja opony dostosowana do warunków w jakich będzie pracowała sprawiają, że opony Firestone są niezwykle trwałe i starczają na dłużej. Bardziej płaski i szerszy bieżnik oraz zoptymalizowana konstrukcja klocków oznaczają dodatkowo bardziej równomierny rozkład nacisku na drogę, co przekłada się na równomierne zużywanie się bieżnika i dłuższy czas eksploatacji opony. Opony Firestone charaktyryzują się doskonałymi osiągami nawet będąc w połowie zużyte.

Cechy opon

Najedź na ikonę aby zobaczyć opis


Zwiększona nośność

Mocne i dobrze zaprojektowane karkasy umożliwiają oponom Firestone przenoszenie większych ładunków bez konieczności zmniejszania prędkości pracy. Wybrana gama bieżników stworzona z wykorzystaniem technologii IF lub z wyższym indeksem nośności odpowiada wymaganiom pracy z dużym obciążeniem w specjalnych warunkach.


Bieżnik dwukątowy

Unikalna technologia bieżnika dwukątowego, zastosowana w większości naszych produktów, to dodatkowa krawędź klocka bieżnika. Ta specjalna konstrukcja zwiększa trakcję pozostawiając stopień naruszenia gleby na akceptowalnym, niskim poziomie.Opony Firestone z bieżnikiem dwukątowym, dzieki doskonałym właściwościom samooczyszczania się, zapewniają o 4% lepszą trakcję niż opony standardowe.


Samooczyszczanie się bieżnika

Skuteczne samooczyszczanie się bieżnika poprawia trakcję i redukuje poślizgi opon. Bieżnik dwukątowy zastosowany w oponach Firestone przyczynia się do skutecznego samooczyszczania się opony. Błoto nie przywiera do klocków bieżnika dzięki czemu poprawia się trakcja, skraca czas pracy, wzrasta oszczędność paliwa i ochrona wierzchniej warstwy gleby.


Wysoki indeks prędkości

Większość opon rolniczych Firestone posiada wyższe indeksy prędkości. Opony z indeksem D/E pozwalają na transport ładunków z prędkością dochodząca do 70 km/h. Opracowany na nowo karkas charakteryzujący się wyższym stopniem ugięcia zapewnia lepsze prowadzenie.