Technologie w służbie trwale rozwijającego się rolnictwa

Technologie w służbie trwale rozwijającego się rolnictwa


Opony rolnicze Firestone zostały stworzeone aby sprostać obecnym i przyszłym wymaganiom europejskich rolników: EKOLOGIA, EKONOMIA I ERGONOMIA.

Opony rolnicze Firestone zapewniają maksymalną ochronę gleby oraz niższe koszty operacyjne tak w odniesieniu do opon jak i maszyn, co przekłada się na wyższe plony i zyski. Ponadto, genialna konstrukcja karkasu zapewnia wysoki komfort prowadzenia a tym samym pracy rolnika.

My tworzymy produkty, Ty czerpiesz korzyści.


Technologia IF ( IMPROVED FLEXION):
Mniejsze ubijanie gleby i wyższa wydajność

Opona Firestone Maxi Traction IF z mocnym karkasem i ścianami bocznymi, zapewnia większy stopień ugięcia i tym samym może przenosić te same obciążenia przy dużo niższym ciśnieniu pompowania dzięki czemu zwiększa się powierzchnia kontaktu z podłożem i zmniejsza nacisk na glebę.

Opony wykonane w technologii IF są obecnie montowane w szybkich ciągnikach o dużej mocy. Opony takie oferują szereg korzyści zarówno jeśli chodzi o wydajność jak i wszechstronność zastosowań.

Zobacz więcej

Technologia dwukątowa ( Dual Angle Lug)
oszczędzaj czas i paliwo

Podwójny Kąt, podwójna korzyść: Unikalna, dwukątowa technologia budowy bieżnika stosowna w większości naszych produktów przekłada się na bardziej wydajne rolnictwo.

Unikalna budowa klocków bieżnika zapewnia doskonałą trakcję i samooczyszczanie się a to przekłada się na niższe zużycie paliwa i krótszy czas pracy na polu.

Zobacz więcej

Opony o wyższym indeksie prędkości: bardziej ergonomiczne prowadzenie

Większość opon rolniczych Firestone posiada wyższe indeksy prędkości. Opony z indeksem D/E pozwalają na transport ładunków z prędkością dochodząca do 70 km/h. Opracowany na nowo karkas charakteryzujący się wyższym stopniem ugięcia zapewnia lepsze prowadzenie.

Nierówności terenu są łatwiej absorbowane a hałas zewnetrzny i dragania kierownicy zostały zredukowane do minimum.

Jedź komfortowo, jedź na Firestone!


Opony o wyższym indeksie nośności: maksymalna wydajność

Obecne maszyny rolnicze przeznaczone do ciężkich prac potrzebuja odpowiednich opon. Opony rolnicze Firestone o wyższym indeksie nośności pozwalają na transport większych ładunków z wyższą prędkością.

Do maszyn wykonujących najcięższe prace jak ładowarki czy maszyny do zbioru winogron lub oliwek, Firestone posiada specjalne opony w odpowiednich rozmiarach charakteryzujące się nawet jeszcze wyższym indeksem nośności.