Firestone LogoFirestone Logo

Aplikacja Ciśnienie pompowania opon, na smartfon

Aplikacja Ciśnienie pompowania opon, na smartfon

Firestone wprowadził w Europie darmową aplikację na IPhone, która pomaga rolnikom stosować właściwe ciśnienie pompowania opon w ciągnikach i innych maszynach rolniczych. Po pobraniu apliakacji, użytkownik musi tylko wybrać właściwy rozmiar opony a system poda mu wartość ciśnienia dla danego obciążenia i prędkości poruszania się ciągnika.

Użytkowując ciągnik na oponach o niewłaściwym ciśnieniu skaraca się długość ich życia i niepotrzebnie zwiększa stopień ubicia gleby co prowadzi do niższych plonów. Przy zmieniającym się miejscu pracy ciągnika ( praca na polu/ transport drogowy) aplikacja pomoże użytkownikowi zmaksymalizować długośc życia opony poprzez dobór właściwego ciśnienia.

Firestone oficjalnie wprowadzi te aplikację na rynek w czasie międzynarodowych targów Agritechnica, które odbędą się w Hanowerze w dniach 13- 19 listopada 2013. Użytkownicy IPhone-ów w Europie już mogą pobrać tę aplikację IOS ale Firestone pracuje nad rozszerzeniem możliwości użytkowania tej aplikacji przez innych posiadaczy smartfonów pracujacych w systemie Android lub jej użytkowania w oparciu o stronę internetową. Powstają również kolejne wersje językowe.

"Stanadrową odpowiedzią na pytanie o właściwe ciśnienie pompowania jest prośba o sprawdzenie danych technicznych producenta ciągnika lub innej maszyny. Bardzo często rolnik takich danych nie posiada i zostaje bez odpowiedzi. Nasza aplikacja jest idealnym rozwiązaniem tego problemu." James Zhu, Manager Agricultural Tyre Replacement, Bridgestone Europe

Większa efektywność i wyższe plony

Stopień ubicia gleby to poważny problem dla rolników. Ubita gleba traci zdolność akumulacji wody i powietrza, które są podstawowymi czynnikami wzrostu upraw.

"Nacisk na glebę poprzez powierzchnię styku opony z podłożem zależy w ogromnym stopniu od ciśnienia pompowania. Redukując ciśnienie zmniejszamy jednocześnie stopień ubicia gleby ułatwiając wzrost roślin i tym samym zapewniając wyższe plony i zyski." James Zhu, Manager Agricultural Tyre Replacement, Bridgestone Europe

Testy przeprowadzone przez Firestone wykazały, że powierzchnia styku opony z podłożem wzrasta o ponad 40% przy zmniejszeniu ciśniena z 1,6 do 0,6 bara. Jednakże wielu rolników ma skłonność do przepompowania opon aby zniwelować wybrzuszenia na bokach szerokich opon radialnych nieświadomie skaracając długość ich życia i ubijając glebę.

"Aplikacja opracowana przez Firestone rozwiązuje ten problem dając rolnikom możliwość właściwego doboru ciśnienia do przenoszonego ładunku i poprawiając efektywnośc ich pracy. A wszystko to w sposób łatwy i prosty." James Zhu, Manager Agricultural Tyre Replacement, Bridgestone Europe

Firestone, pozostając częścią Grupy Bridgestone, zajmuje silną pozycję na europejskim rynku opon rolniczych i jest wiodącym dostawcą opon radialnych dla producentów ciągników rolniczych jak i na rynek wymiany.