Firestone LogoFirestone Logo

Rolnicy chętnie korzystają z kalkulatora ciśnienia opon Firestone

Rolnicy chętnie korzystają z kalkulatora ciśnienia opon Firestone

Rolnicy z całej Europy chętnie korzystają z mobilnej aplikacji Firestone, służącej do obliczania ciśnienia w oponach. Od momentu wprowadzenia na rynek w 2011 roku aplikacja została pobrana już ponad 43 tysiące razy. Popularny kalkulator właśnie został uzupełniony o najnowsze dane o oponach Maxi Traction 65.

Firestone spodziewa się, że popularność aplikacji będzie rosnąć jeszcze szybciej niż dotąd po wprowadzeniu danych o ciśnieniu dla nowych opon Firestone Maxi Traction 65.

Nowe opony Maxi Traction 65 zostały zaprezentowane podczas targów Reifen Essen w maju 2016 roku. Zapewniają one nabywcom opon z popularnej serii 65, przeznaczonej dla średniej wielkości ciągników, wydłużoną żywotność i niższe koszty eksploatacji, dzięki czemu mają szansę stać się jednym z najlepiej sprzedających się produktów Firestone.

„Rolnicy osobiście oddali swój głos na Firestone! Dzięki naszej aplikacji, bardzo szybko uzyskują informacje o ciśnieniu opony na podstawie jej rozmiaru, obciążenia i prędkości jazdy ciągnika. Nie muszą sprawdzać tych informacji w instrukcjach producenta, bo rzadko kiedy są one pod ręką, kiedy ich akurat potrzebujemy” – wyjaśnia Mark Sanders, General Manager Agricultural Tyre Sales Europe w Bridgestone Europe.

Prawidłowe ciśnienie w oponach poprawia wydajność uprawy

Właściwe ciśnienie w oponach pracującego traktora ma istotne znaczenie dla rolników. Jeśli jest nieprawidłowe, skraca to żywotność opon i może zwiększyć stopień ugniatania gleby, co przekłada się na mniejszą wydajność upraw.

Wielu rolników nadmiernie napełnia opony powietrzem, żeby zniwelować zgrubienie pojawiające się na spodzie dużej opony radialnej. Niestety ta praktyka obniża żywotność opon i podnosi stopień ugniatania gleby.

„Mobilna aplikacja Firestone rozwiązuje ten problem, ponieważ umożliwia rolnikom prawidłowe określenie ciśnienia w oponach w zależności od obciążenia. W rezultacie nasz kalkulator pomaga zwiększyć wydajność upraw. A wszystko to odbywa się w szybki i prosty sposób, przyjazny zarówno dla użytkownika, jak i dla środowiska” – dodaje Sanders.

Aplikacja Firestone jest także przydatna, kiedy rolnik zmienia charakter pracy ciągnika, na przykład z prac polowych na transport drogowy. Dostosowanie ciśnienia zgodnie z rekomendacją wpływa na wydłużenie żywotności opon i zwiększenie bezpieczeństwa.

Aplikacja kalkulator ciśnienia opon Firestone jest dostępna na urządzenia mobilne z systemami IOS oraz Android w całej Europie. Obsługiwane obecnie języki to: angielski, francuski, niemiecki, holenderski, włoski i hiszpański.