Firestone LogoFirestone Logo

Marka Bridgestone wchodzi na rynek opon rolniczych w Europie

Marka Bridgestone wchodzi na rynek opon rolniczych w Europie

Technologia spełnia szczególne wymagania większych pojazdów rolniczych o dużej mocy

Firma Bridgestone ogłosił, że rozszerzy swoją strategię działania i wprowadzi markę Bridgestone na rynek opon rolniczych w Europie.

Opony rolnicze Bridgestone będą przeznaczone dla rosnącego na rynku europejskim segmentu produktów Premium i będą spełniały szczególne wymagania największych pojazdów rolniczych i maszyn o najwyższej mocy. Nowy segment produkcji Bridgestone, można było obejrzeć na międzynarodowych targach rolniczych Agritechnica, które odbyły się w Hanowerze w dniach 12–16 listopada 2013 r. Bridgestone planuje debiut pierwszego produktu podczas światowych targów oponiarskich REIFEN w niemieckim Essen, które odbędą się w maju 2014 r. Pierwsze opony będą dostępne w sprzedaży w drugiej połowie roku.

Wielobrandowe podejście

Zgodnie ze strategią, nowa linia produktów Bridgestone będzie stanowiła uzupełnienie istniejącej rodziny opon rolniczych Firestone. Marka Firestone zainwestowała znaczne środki w ożywienie swojego asortymentu produktów i zdobyła mocną pozycję na rynku europejskim, oferując rolnikom wysokie parametry i wydajność. Dążąc do tego, by marka Bridgestone skoncentrowała się na największych pojazdach i maszynach w górnym segmencie rynku, firma pragnie uniknąć sytuacji, w której rozmiary i standardy produktów obu marek dublowałyby się.

"Bridgestone i Firestone różnią się zaletami i cechami. Oferowane wspólnie w ramach podejścia opartego na wielu markach, zapewniają optymalne rozwiązania rolnikom we wszystkich segmentach" Lothar Schmitt, Director Agricultural and Off-the-Road tyres, Bridgestone Europe

Zmieniające się warunki pracy w gospodarstwach rolnych

Szansą dla Bridgestone jest szybko zmieniające się oblicze rolnictwa w Europie. W dzisiejszych czasach gospodarstwa są coraz mniej liczne, ale większe pod względem powierzchni, i często wspólnie korzystają z zasobów i wyposażenia, by zmaksymalizować wydajność. Także maszyny w nich stosowane stają się coraz większe, mają coraz większą moc i są coraz bardziej wyspecjalizowane.

Tego rodzaju zmiany w europejskim rolnictwie to poważne wyzwanie dla producentów opon rolniczych, którzy starają się dotrzymać im kroku. Jako największy na świecie producent opon i gumy firma Bridgestone reaguje na te wyzwania asortymentem produktów znanych pod dwiema markami, które spełnią potrzeby wszystkich podmiotów działających w sektorze rolnictwa.

Bridgestone dla zrównoważonego rolnictwa

Misja Bridgestone nie zmieniła się od czasu, gdy została po raz pierwszy sformułowana przez założyciela firmy, Shojiro Ishibashiego, w 1931 roku: „służyć społeczeństwu produktami najwyższej jakości”. Bridgestone stara się realizować tę misję każdego dnia, nie tylko zapewniając swoim klientom światowej klasy produkty i usługi, ale także służąc lokalnym społecznościom i pomagając dbać o zrównoważone środowisko dla obecnych i przyszłych pokoleń. Naturalnym rezultatem podjętego zobowiązania jest produkcja najwyższej jakości opon rolniczych, które pomagają podnosić wydajność, jednocześnie chroniąc uprawy i cenną górną warstwę gleby.

Bridgestone jest największym producentem opon i gumy. Obecna w ponad 150 krajach firma Bridgestone wytwarza opony do praktycznie każdego rodzaju pojazdów – od samochodów osobowych przez ciężarowe, autobusy, pojazdy budowlane i górnicze, samoloty, motocykle, aż po maszyny przemysłowe i rolnicze.