Firestone LogoFirestone Logo

Bridgestone na targach Agritechnika 2013

Bridgestone na targach Agritechnika 2013

Innowacyjne opony do bardziej wydajnego i zrównoważonego rolnictwa, dziś i jutro ...

Bridgestone, największy na świecie producent opon i wyrobów gumowych – właściciel wiodącej marki opon rolniczych Firestone – weźmie udział w tegorocznych targach AGRITECHNICA, które odbędą się w Hanowerze między 10 a 16 listopada.

Stoisko Bridgestone - przegląd rozwiązań przesłości, teraźniejszości i przyszłości!

Bridgestone pokaże na targach nie tylko swoje nowe produkty Firestone, ale także da swoim gościom okazję do zapoznania się z wieloletnią historią firmy Firestone i zrozumienia, jak dzięki imponującej tradycji Firestone stała się wiodącą na świecie marką opon rolniczych.

Co ważniejsze, firma Bridgestone wybrała tegoroczną Agritechnikę, najważniejsze na świecie targi rolnicze, do przedstawienia kolejnego kroku w swojej strategii dla opon rolniczych.

Ze względu na rosnącą populację, zwiększa się presja na wydajność terenów rolnych, która wymaga wzrostu skuteczności i wydajności upraw. Urządzenia rolnicze są coraz większe, coraz mocniejsze i coraz bardziej wyspecjalizowane, a jednocześnie ich wpływ na glebę musi być ograniczony do minimum.

Ewolucja powoduje, że producenci opon stają przez nie lada wyzwaniem, które Bridgestone Corporation zamierza nadal podejmować poprzez opracowywanie opon o niskim współczynniku ubijania gleby, wysokiej wydajności i małym zużyciu paliwa.

Nowe opony rolnicze Firestone –zaprojektowane na lepsze wyniki!

W dziale Firestone na stoisku firmowym przedstawimy niektóre z niedawno wprowadzonych europejskich produktów Firestone, takich jak:

  • Opony 270/95R48 PERFORMER ROW CROPdo opryskiwaczy – wąskie opony, które umożliwiają dokładne prowadzenie pojazdu między rzędami upraw, nie uszkadzając roślin ani ich korzeni. Dzięki stalowej konstrukcji pasa, model PERFORMER ROW CROP ma większą nośność niż wiele opon konkurencyjnych, dzięki czemu umożliwia korzystanie z większych zbiorników. Ponadto dzięki technologii Dual Angle Lug1, która zapewnia doskonałą przyczepność i niski stopień ubijania gleby, rolnicy mogą pracować szybciej i osiągać jeszcze wyższą wydajność.
  • Model 800/65R32 MAXI TRACTION COMBINE, solidne opony do kombajnów, łączące w sobie niezawodność, bezpieczeństwo, wydajność i niski współczynnik ubijania gleby. Wzmocniony karkas z elastyczną ścianą boczną zapewniają oponom MAXI TRACTION COMBINE dużą powierzchnię styku i doskonałą stabilność, które są niezwykle ważne w ciężkich pojazdach o wysoko umieszczonym środku ciężkości. Jednocześnie technologia Dual Angle Lug zapewnia świetną przyczepność, jeszcze bardziej podnosząc wydajność upraw.
"Oferując nowe produkty, zapewniamy właścicielom pojazdów rolniczych wytrzymałe opony, które nie tylko obniżą koszty działalności, ale jednocześnie będą miały minimalny wpływ na środowisko dzięki niskiemu współczynnikowi ubijania gleby, a także niskiemu zużyciu paliwa" Harald Van Ooteghem, Senior Marketing Manager Commercial Business Unit, Bridgestone Europe

Skupieni na potwierdzonych wynikach

Na targach pokażemy także znane i bardzo popularne produkty Firestone:

  • Model 500/70R24 DURAFORCE UTILITY do zastosowań przemysłowych, takich jak koparko-ładowarki i ładowarki kołowe. Dzięki szerokiemu i płaskiemu bieżnikowi oraz pogrubionej ścianie bocznej opony te zapewniają doskonałą stabilność i bezpieczeństwo w długim okresie eksploatacji.
  • Model IF800/70R38 MAXI TRACTION z technologią Improved Flexion do ciągników o dużej mocy, wyposażone w karkas umożliwiający lepsze ugięcie opony, które obniża stopień ubicia gleby i podnosi wydajność na drodze. Parametry tego produktu zostały potwierdzone za pomocą testu DLG FOKUS2, w którym model IF710/70R42 MAXI TRACTION był porównywany z podobnymi produktami trzech wiodących producentów europejskich. Opony Firestone MAXI TRACTION IF uzyskały ocenę „+” w każdym spośród trzech następujących kryteriów: przyczepność, zużycie paliwa i wydajność powierzchni.
"Tak doskonałe wyniki testu DLG Fokus 2 dowodzą naszego zaangażowania w opracowywanie produktów o wysokich parametrach i są wynikiem naszych znaczących inwestycji w odświeżenie około 75% asortymentu produktów rolniczych Firestone, które poczyniliśmy w ciągu ostatnich 2 lat" Harald Van Ooteghem, Senior Marketing Manager Commercial Business Unit, Bridgestone Europe

Zapraszamy do stoiska Bridgestone (hala 9, stoisko nr G23) po więcej informacji!


1 Technologia Dual Angle Lug zapewnia o 4% większą powierzchnię styku w porównaniu do opony standardowej, co przekłada się na wzrost przyczepności o 4%.
2 DLG (www.dlg.org) to niemieckie stowarzyszenie przemysłu rolnego. Fokus Test 6164F przeprowadzono w kwietniu 2013 r. Opony: przód 600/65 R34 (ciśnienie: 1,6 bara), tył: IF 710/70 R42 (ciśnienie: 1 bar). Pojazdy testowe: Fendt SC936 Vario (pojazd ciągnący) i Fendt 828 (pojazd hamujący). Nacisk na oś pojazdu ciągnącego: 7040 kg na oś przednią, 7280 kg na oś tylną.