Firestone LogoFirestone Logo

Nowości

 • Nowości

Rolnicy chętnie korzystają z kalkulatora ciśnienia opon Firestone

Rolnicy z całej Europy chętnie korzystają z mobilnej aplikacji Firestone, służącej do obliczania ciśnienia w oponach. Od momentu wprowadzenia na rynek w 2011 roku aplikacja została pobrana już ponad 43 tysiące razy. Popularny kalkulator właśnie został uzupełniony o najnowsze dane o oponach Maxi Traction 65.

Firestone spodziewa się, że popularność aplikacji będzie rosnąć jeszcze szybciej niż dotąd po wprowadzeniu danych o ciśnieniu dla nowych opon Firestone Maxi Traction 65.

[...]

 • Nowości

Bridgestone na targach Agritechnika 2013

Bridgestone, największy na świecie producent opon i wyrobów gumowych – właściciel wiodącej marki opon rolniczych Firestone – weźmie udział w tegorocznych targach AGRITECHNICA, które odbędą się w Hanowerze między 10 a 16 listopada.

Stoisko Bridgestone - przegląd rozwiązań przesłości, teraźniejszości i przyszłości!

Bridgestone pokaże na targach nie tylko swoje nowe produkty Firestone, ale także da swoim gościom okazję do zapoznania się z wieloletnią historią firmy Firestone i zrozumienia, jak dzięki imponującej tradycji Firestone stała się wiodącą na świecie marką opon rolniczych.

[...]

 • Nowości

Bridgestone na Targach Agritechnica 2013

Bridgestone, największy na świecie producent opon i właściciel marki Firestone, będzie obecny na tegorocznych targach Agritechnika, które odbędą się w Hannoverze w dniach 10-16 listopada.

Nowe opony Firestone- stworzene dla rosnacych wyników!

Na 238 m² powierzchni (Hall 9, stoisko nr G23), Bridgestone zaprezentuje niektóre z produkowanych w Europie opon rolniczych Firestone klasy premium.

[...]

 • Nowości

Gigant Firestone'a przeciera szlaki w Danii

Tylko kwestią czasu było wykorzystanie największej na świecie rolniczej opony radialnej w praktyce na polu. Jak się okazuje, zaszczyt pierwszego zastosowania nowych opon Firestone DT23 w rozmiarze 850/75R42 przypadł Danii

Kristian Kappel z rodzinnego gospodarstwa Brunshøjgaard w miejscowości Thy w Danii po raz pierwszy zobaczył opony Firestone DT23 podczas lokalnych targów rolniczych w czerwcu 2013 r. Kiedy przekonał się o doskonałych osiągach i wydajności tego modelu, zaledwie w kilka tygodni zamówił i zamontował wszystkie cztery opony wraz z indywidualnie wykonanymi felgami w swoim traktorze Steiger 450 – akurat na czas zbiorów.

[...]

 • Nowości

Nowa opona Performer do upraw rzędowych

Seria opon Performer Row Crop przeznaczonych do upraw rzędowych jest kolejnym rozwiązaniem opracowanym przez Firestone w odpowiedzi na rosnącą tendencję stosowania coraz większych i cięższych maszyn rolniczych. Dzięki wysokiej nośności, długiemu okresowi eksploatacji i doskonałej przyczepności, która pozwala na jazdę z większą prędkością, opony Performer Row Crop są tańsze w utrzymaniu i zapewniają maksymalną wydajność.

Opryskiwacze – podobnie jak inne maszyny rolnicze – zmieniają się. Stają się coraz bardziej wydajnymi i wszechstronnymi pojazdami o większej mocy, rozmiarach i wadze. Zadaniem dla nas było więc dopasowanie opon w taki sposób, by były w stanie udźwignąć większe obciążenie. Wzmocniony karkas i stalowe opasanie opon Performer Row Crop umożliwiają przewożenie cięższych zbiorników i transportowanie ich z dużą prędkością przy zachowaniu wszelkich wymogów bezpieczeństwa i wygody, podnosząc tym samym wydajność oprysków.

[...]

 • Nowości

Nowa opona Maxi Traction do kombajnów

Marka Firestone wprowadziła na rynek nowe opony Maxi Traction Combine, których zadaniem jest spełnienie potrzeb dzisiejszych rolników. Oczekują oni niezawodności, by uniknąć przestojów w okresie żniw, wysokiej nośności ze względu na coraz cięższe maszyny rolnicze oraz minimalnego oddziaływania na glebę.

Ze względu na panujący obecnie ogólnoświatowy trend polegający na zwiększaniu rozmiarów maszyn rolniczych, kluczem do sukcesu opon rolniczych jest ich nośność. Opony Firestone Maxi Traction Combine zostały opracowane w taki sposób, by wytrzymać obciążenie zbiornikiem ziarna o pojemności do 12 500 litrów. Wzmocniony karkas pomaga udźwignąć tego rodzaju ładunki.

[...]

 • Nowości

Firestone prezentuje nową europejską stronę internetową dotyczącą opon rolniczych

Firestone zaprasza do wizyty na nowej europejskiej stronie internetowej dotyczącej opon rolniczych. Odświeżenie strony zbiegło się w czasie z odnowieniem gamy opon rolniczych Firestone w ostatnich miesiącach oraz wprowadzeniem nowych produktów: Maxi Traction IF, Maxi Traction do kombajnów oraz opon Performer do upraw rzędowych.

Nowa strona powstała przy użyciu najnowszych narzędzi aby zapewnić funkcjonalność oraz intuicyjną nawigację. Strona jest kompatybilna ze wszystkimi przgladarkami, może być również przeglądana na smartfonach i tabletach. jest dostępna w większości języków europejskich.

[...]

 • Nowości

Firestone wchodzi na rynek opryskiwaczy z oponą Performer Row Crop

Zgodnie ze strategią zapewniania rolnikom opon, które zwiększają efektywność rolnictwa, Firestone wprowadził na rynek serię opon Performer Row Crop.

Nowa opona zastała zaprojektowana tak, aby zapewnić maksymalna efektywność zarówno na polu jak i na drodze. Dzięki zdolności przenoszenia większych ładunków z wyższą prędkością rolnicy mogą używać większego sprzętu i skaracać czas pracy na polu.

[...]

 • Firestone at EIMA International 2012

Opona Maxi Traction IF

Niezależne testy przeprowadzone w roku 2012 w Belgii i Niemczech dowodzą wyższości opon Firestone Maxi Traction IF w kestiach trakcji i oceny pracy. W testach dotyczących trakcji porównano opony Maxi Traction IF z oponami trzech głównych konkurentów włączając w to najczęściej sprzedawane marki opon w Europie. Testy wykazały, że opony Maxi Traction charakteryzują się najniższym stopniem poślizgu 1 - co przekłada się na mocniejszą trakcję. Testy polowe pokazały również, że opony Maxi Traction IF zwiększają wydajność pracy obsługując większy areał 2 niż pozostali trzej konkurenci.

Te same testy pokazały, że powierzchnia styku opony Maxi Traction IF z podłożem jest większa od średniej dzięki czemu stopień ubijania gleby jest niższy. Jest to dodatkowa korzyść jaką dają opony Maxi Traction IF.

[...]

 • Firestone at EIMA International 2012

Firestone na targach SIMA 2013

Firestone pojawił się na międzynarodowych targach rolniczych SIMA 2013 w Paryżu z najnowszymi rozwiazaniami wspomagajacymi bardziej efektywne rolnictwo. Stoisko Firestone ( Hala 5B, miejsce B115) wśród producentów maszyn rolniczych przedstawiało trzy filary, na których opiera się nasze podejście bieznesowe do nowoczesnego rolnictwa:

Innowacje przedstawione na stoisku Firestone w trakcie targów SIMA 2013 obejmowały:

[...]

 • Firestone at EIMA International 2012

Firestone na targach EIMA 2012

Bridgestone planuje obecnośc z oponami rolniczymi Firestone na targach EIMA 2012 w Bolonii, we Włoszech w dniach 7- 11 listopada.

Nowoczesne, dwukondygnacyjne stoisko Firestone o powierzchni 201 m 2 ( hala 36, miejsce A11), doskonale umiejscowione wśród stoisk producentów ciągników.

[...]

 • Firestone Performer 65 tractor radial tyre

Opona radialna Performer 65 do ciągników

Firestone rozszerzył gamę europejskich opon radailnych Performer o model Performer 65 przeznaczony do średniej wielkości ciągników wykorzystywanych do rozmaitych prac.

Opona Performer 65 to wyższy indeks prędkości ( do 70 km/h), możliwość przenoszenia większych obciążeń przy prędkości powyżej 20km/h, większy komfort prowadzenia i niższy stopień ubicia gleby niż w przypadku popularnej opony R9000 Evo, którą zastąpiła przy utrzymaniu tak samo dobrych jak poprzedniczka osiągów w zakresie trakcji, samooczyszczania się czy odporności na przecięcia.

[...]

 • Firestone at EIMA International 2012

Aplikacja Ciśnienie pompowania opon, na smartfon

Firestone wprowadził w Europie darmową aplikację na IPhone, która pomaga rolnikom stosować właściwe ciśnienie pompowania opon w ciągnikach i innych maszynach rolniczych. Po pobraniu apliakacji, użytkownik musi tylko wybrać właściwy rozmiar opony a system poda mu wartość ciśnienia dla danego obciążenia i prędkości poruszania się ciągnika.

Użytkowując ciągnik na oponach o niewłaściwym ciśnieniu skaraca się długość ich życia i niepotrzebnie zwiększa stopień ubicia gleby co prowadzi do niższych plonów. Przy zmieniającym się miejscu pracy ciągnika ( praca na polu/ transport drogowy) aplikacja pomoże użytkownikowi zmaksymalizować długośc życia opony poprzez dobór właściwego ciśnienia.

[...]