Więcej o

Historia

Firma oponiarska Firestone została założona w roku 1900, w Akron, Ohio przez Harveya S. Firestone'a. W 1932 roku, Harvey S. Firestone, z zawodu rolnik, stworzył pierwszą na świecie pneumatyczną oponę do ciągnika. Dzisiaj Firestone jest częścią koncernu Bridgestone, największego na świecie producenta wyrobów gumowych. Firma zatrudnia ponad 130 tys. pracowników, notuje roczny przychód ze sprzedaży w wysokości ponad 25 miliardów USD. Siedziba firmy mieści się w Tokio a biuro oddziału europejskiego w Brukseli ( Belgia). Bridgestone Europa zarządza centrum badawczym, ośmioma fabrykami, ponad trzydziestoma biurami handlowymi i zatrudnia ponad 13 tys. pracowników.

Wejdź na stronę Bridgestone Europe: www.bridgestone.eu

Wejdź na stronę Bridgestone Europe

Europejska Produkcja

Opony rolnicze Firestone to prawdziwie europejski produkt. Zostały zaprojektowane i intensywnie testowane w naszych centrach technologicznych we Włoszech oraz Hiszpanii, i stworzone w drodze licznych konsultacji z europejskimi rolnikami.

Dzięki ciągłym testom i zaawansowanym technologiom jesteśmy w stanie dostarczać innowacyjne rozwiązania, które odpowiadają oczekiwaniom europejskich farmerów. Wiele innych opon rolniczych Firestone jest testowanych w Ohio ( USA) i produkowanych w fabryce Des Moines ( USA).


Środowisko

Nasza misja środowiskowa opiera się o dwie główne strategie: otwartą komunikację dotyczącą spraw środowiskowych oraz TEAMS ( Total Environmental Advanced Management System: globalną, spójną i harmonijną oraganizację aktywności zwiazanych ze środowiskiem będącą w zgodzie ze standardami ISO 14001).

Pobierz broszurę dotyczacą środowiska

Środowisko